Sportowa Warszawa

Wszelkie sportowe wydarzenia z miasta Warszawy zebrane w jednym miejscu


Pływanie

Pływanie

Zdrowy tryb życia pływanie

Jeden z najbardziej palących kalorie sportów

Idzie lato zastanawiasz się jak tu szybko schudnąć? Czy wiesz że jednym z najlepiej pochłaniających tkankę tłuszczową ćwiczeń jest pływanie (około 500-600 kcal/h)? Dzięki czemu nie tylko możemy ładnie wyrzeźbić sylwetkę ale także wpływa korekcyjnie na przykład na kręgosłup. Jest uznawane przez ortopedów za jedną z najzdrowszych dyscyplin gdyż w przeciwieństwie do większości sportów odciąża stawy.

W jakim wieku można pływać?

Jest idealną formą ćwiczeń dla ludzi w każdym wieku nawet tych po „pięćdziesiątce”, a dzięki ujędrnianiu ciała i opóźnianiu oznak starzenia nie tylko poczujemy się młodziej, ale także przy regularnych  treningach na pewno zauważymy efekty. Dzięki regularnym ćwiczeniom na basenie dotlenimy cały organizm a oraz poprawimy naszą sylwetkę (prawidłową postawę). Tak! Ruch w wodzie wpływa kojąco na nasz kręgosłup, dzięki czemu zanikają bóle w odcinku lędźwiowym. Pływanie ponadto bardzo dobrze wpływa na układ krążenia, oddechowy oraz kostny.

Aqua Aerobic

Jeżeli nie czujesz się w stanie żeby od razu przepłynąć 40 basenów, instruktorzy z prawdopodobnie najlepszej Warszawskiej szkoły nauki pływania Academy Of Hasten polecają aqua aerobic. Jest to bardzo ciekawa forma fitnessu w wodzie, dzięki czemu jesteśmy w stanie dłużej ćwiczyć dzięki chłodzącej ciało wodzie ale także niweluję możliwość złapania kontuzji praktycznie do zera.

 

Podsumowanie zalet z treningów w wodzie:

  • Poprawiamy postawę naszej sylwetki
  • Zrzucamy zbędne kilogramy
  • Poprawiamy kondycję a także nabieramy siły
  • Rzeźbimy nasze ciało
  • Odciążamy stawy
  • Dotleniamy organizm i poprawiamy krążenie